Recital posvečen 91. obletnici usmrtitve bazoviških junakov

Območna enota društva TIGR za slovensko Istro je 6. september 2021 pripravila v Kopru recital posvečen 91. obletnici usmrtitve bazoviških junakov Ferda Bidovca, Alojza Kocjančiča, Frana Marušiča in Zvonimirja Miloša. Recital je bil edina prireditev na Primorskem posvečena 91. ustrelitvi bazoviških junakov. Pred dogodkom je delegacija Društva TIGR položila cvetje na spominsko obleležje v Semedeli pri Kopru, kjer je bila mučilnica, v kateri so mučili tudi bazoviške žrtve. Recital je obsegal 20 točk, ki so vsebinsko in kronološko predstavile boj in smrt bazoviških junakov ter odzive na njihovo usmrtitev  po svetu.  Vseh devet sodelujočih je svoj umetniški del prispevalo brezplačno. Trije med njimi Andrej Jelačin, Rok Matek in Renata Vidič, ki je pripravila scenografijo za prireditev in jo tudi režirala so člani Društva TIGR Primorske. Mestna občina Koper nam je omogočila dogodek v prestižnem okolju Male lože in ozvočenje.
Svečanosti se je udeležilo okoli 70 ljudi, ustavili so se tudi mnogi mimoidoči in prisluhnili dogajanju.
Recital posvečen 91. obletnici usmrtitve bazoviških junakov      Recital posvečen 91. obletnici usmrtitve bazoviških junakov     Recital posvečen 91. obletnici usmrtitve bazoviških junakov       Recital posvečen 91. obletnici usmrtitve bazoviških junakov      Recital posvečen 91. obletnici usmrtitve bazoviških junakov      Recital posvečen 91. obletnici usmrtitve bazoviških junakov

Društvo je bilo ustanovljeno 21. maja 1994 v Postojni. Društvo TIGR Primorske je rodoljubno društvo. Kot pove daljša različica imena, smo člani zavezani negovanju rodoljubnih tradicij, ki slonijo na izročilu TIGR-a. Prizadevamo si za čim večjo ozaveščenost javnosti o pomenu in vlogi antifašizma na Primorskem med obema vojnama in delovanju TIGR-a: o njegovi dejanski vlogi na Primorskem in njegovem prispevku za priključitev Primorske matični domovini.