Delegacija Društva TIGR Primorske položila venec k spominski plošči Antona Majnika

V samem središču Ribnice stoji na hiši, kjer je 22. 11. 1943 padel v zasedo in bil ubit tigrovec Anton Majnik, kamnita spominska plošča z napisom, ki spominja na ta žalostni dogodek.

Po končani slovesnosti ob spomeniku treh tigrovcev Zelena, Kravanje in Majnika  se je po spominski slovesnosti na Mali gori dne 14.5.2022 k spominski plošči Antonu Majniku v Ribnici odpravila delegacija Društva TIGR Primorske, ki je ob plošči položila venec. Delegacijo so sestavljali predsednik društva Gorazd Humar, podpredsednica društva Manuela Polanc in člana društva iz Ribnice Daniel Divjak in Breda Oražem.

Za vse tigrovske spomenike na območju občine Ribnica vneto skrbijo  člani našega društva Daniel Divjak, Breda Oražem ter zakonca Andreja in Stane Oražem. Imenovani s  prostovoljnim delom vzdržujejo vse spomenike, jih po prestani zimi očistijo ter odstranjujejo uvelo cvetje.