V sredo 23. oktobra 2024 sta Društvo TIGR Primorske in Lavričeva knjižnica Ajdovščina v Vipavi pripravili ob 120. obletnici rojstva pesnika Draga Bajca spominski večer v podružnični knjižnici Lavričeve knjižnice v Vipavi.
28. oktobra letos je minilo 120 let od rojstva vipavskega pesnika in tigrovca Draga Bajca, ki je kot 24 letni mladenič umrl zaradi preganjanja fašistov. Umrl je 24. oktobra 1928 v Biljah in 4 dni kasneje je bil pokopan na pokopališču v Vipavi, kjer počiva še danes, nad njegovim grobom pa se vzpenja čudovit spomenik z žensko glavo, ki je delo kiparja Franceta Goršeta.
Življenje Draga Bajca je uvodoma predstavil urednik knjige o Dragu Bajcu Gorazd Humar, ki je orisal življenje Draga Bajca in njegovo delovanje kot tigrovca. Knjiga z naslovom Ko so ječali tečaji Evrope je izšla septembra 2022 v založbi Društva TIGR Primorske. Drago Bajc je v tigrovski trojki sodeloval pri dvigu slovenske zastave na cerkveni zvonik Cerkve Marije Tolažnice v Logu pri Vipavi na Šmarni dan 15. avgusta 1928, predvsem pa se je odlikoval kot izjemen pisec novinarskih člankov v časopisu Edinost, ki je moral zaradi objave zapisa Draga Bajca z naslovom Pozdrave - 10 zapovedi za rekrute prenehati izhajati septembra 1928 zaradi prepovedi izdajanja, ki so ga uveljavile fašistične oblasti.
Literarno delo Draga Bajca je predstavila literarna zgodovinarka mag. Marija Mercina, ki je uvrstila Draga Bajca med sodobne pesnike tistega časa in ga postavila ob bok pesniku Srečku Kosovelu. Mag. Marija Mercina je predvsem izpostavila Bajčev pogled na vse bolj tragično doganje v Evropi sredi 30. let, ko se je v Evropi vse bolj začel razraščati fašizem in ogrožati temelje Evrope.
V literarnem delu večera so s tremi recitacijami nastopili učenci Osnovne šole Drago Bajc Vipava pod vodstvom mentorice Tee Furlan. Dramski igralec Vladimir Jurc pa je prebral zapis Draga Bajca o Šmarnem dnevu v Vipavi dne 15. 8. 1927, ki je bil nepodpisan objavljen v časopisu Edinost. Vladimir Jurc je v nadaljevanju večera prebral še Bajčev zapis 10 zapovedi za rekrute in pesem Tretje pismo Cvetki, ki je bilo namenjeno njegovi zaročenki Cvetki.
Ob polni dvorani knjižnice v Vipavi je nekaj družinskih spominov na Draga Bajca predstavila tudi njegova nečakinja domačinka Magda Rozman, ki je sabo prinesla tudi nekaj družinskih fotografij Draga Bajca.